Élő Hírek

Jól kezdett, ám végül csak megszorítani tudta a címvédőt a női kéziválogatott

Varga Jennifer / 24.hu
Vereséggel kezdte a párizsi olimpiát a magyar női kézilabda-válogatott, amely ugyan a meccs korai szakaszában szinte hibátlanul támadott, de végül a franciák egy nagyon jó tíz perccel fordítani tudtak, Golovin Vlagyimir csapata pedig onnantól csak szaladt az eredmény után. Franciaország 31-28-ra győzött.

Létezik annál nehezebb kezdés egy olimpián, minthogy a címvédő, aktuális világbajnok és házigazda ellen lép pályára egy válogatott? Magyarországnak a sorsolás rögtön Franciaországot sodorta az útjába, ugyanakkor Golovin Vlagyimir csapata egyáltalán nem volt megilletődött.

A magyar csapat ugyanis rendesen bekezdett a meccsen, az első hét lövéséből hatot is gólra váltott, miközben a védekezése is rendben volt, a visszarendeződések során háromszor is sikerült labdát szerezni. 5-1 és 6-2 is volt az állás ide, de a harmadik francia gólt követően Kuczora eladta a labdát, Füzi-Tóvizit pedig kiállították. Az emberelőnyük során egy gólt faragtak a hátrányukból a hazaiak, majd már egyenlő létszámnál jöttek fel 6-5-re. Bár ekkor még jött egy gól Kuczorától, a franciák lendületbe kerültek, a 18. percben már döntetlen volt, amikor Grandveau lőtte ki a felső sarkot. Egy belemenés utáni leindításból Kanor a franciáknak szerzett vezetést, ekkor kért időt Golovin.

A franciák tíz perc alatt egy 7-2-es rohanást produkáltak, amivel 13-9-re fordítottak, le is cserélték Böde-Bírót, akinek egy lövést sem sikerült védenie.

A gödörből aztán Papp gólja rángatta ki a csapatot, majd egy Szöllősi-Schatzlra kijátszott figura ért gólt, és ugyan az ellenfél is időt kért, egy labdaszerzés után feljöttünk egy gólra. Ezután azonban megint jött egy megtorpanás, Franciaország így 15-12-es előnyből várhatta a folytatást. A két kapusunk nulla védéssel zárta az első félidőt.

Vámos Petra góljával indult a második félidő, de még úgy is őrizte stabilan a vezetését Franciaország, hogy Januriknak már volt két védése (az első magyar bravúrig a 35. percig kellett várni) és egyszer a kapufa is kisegítette – csakhogy közben Klujber hetest hibázott. Janurik harmadik védése után Klujber betörésből már eredményes tudott lenni, ezzel feljött két gólra a magyar válogatott.

A 41. percben Lassource dobta fejbe a magyar kapust, amiért két percre kiállították. Füzi-Tóvizi egyből gólt szerzett a fórunkból, ekkor már csak 19-18-ra vezetett Franciaország. Az egyenlítés azonban megint nem jött össze, pillanatok alatt visszaállt a háromgólos különbség. Klujber ráadásul eladta a labdát, de a leindításba belehibázott a francia csapat, erre két újabb magyar találat volt a válasz – a második hetesből esett, amihez ezúttal Kuczora állt oda.

Kanor ismét látványos gólt szerzett, majd Sako védett elvetődve egy megpattanó lövést, és miközben a franciák időt kértek, a közönség hangulatba jött, és hullámzott a lelátó. Az időkérés után két-két góllal folytatódott a mérkőzés, a fesztiválhangulatban is végig próbált tapadni ellenfelére Magyarország.

Az utolsó öt percben a franciák 28-25-ös vezetésével vágtak neki a csapatok. A hajrá Nze Minko perceit hozta, a Győr klasszisa dobott két fontos gólt és szerzett egy labdát. Amikor Kanor az 59. perc elején négyre növelte a különbséget, akkor eldőlt a meccs. A franciák végül 31-28-ra nyerték meg a mérkőzést.

A magyar válogatott legeredményesebb játékosa a tíz lövésből nyolc gólt szerző Kuczora Csenge volt (két hetest is értékesített), Győri-Lukács Viktória is hatszor talált be. Böde-Bíró Blankát 13-szor tesztelték, nem tudott védeni, a helyére érkező Janurik Kinga 22 lövésből hárított négyet.

A franciáknál Nze Minko hat góllal zárt, de rendesen megosztoztak a találatokon a játékosok, tizenegyen vették be a magyar kaput. Sakónak négy, Glasernek három védése volt.

A meccs összefoglalója:

Olimpiai kézilabdatorna, nők, B csoport, 1. forduló:

Magyarország – Franciaország 28-31 (12-15)
Párizs, Dél-párizsi 6-os Aréna
v: García, Paolantoni (argentinok)
Magyarország: Böde-Bíró – Szöllősi-Schatzl 2, Vámos 2, Füzi-Tóvizi 1, Papp 2, Klujber 4, Győri-Lukács 6. Cserék: Kuczora 8, Bordás, Simon 2, Debreczeni-Klivinyi, Janurik, Márton 1.
A francia csapat gólszerzői: Nze-Minko 6, Foppa 5, Kanor 4, Horacek 4, Nocandy 3, Toublanc 2, Flippes 2, Grandveau 2, Lassource 1, Granier 1, Bouktit 1.
lövések/gólok: 41/31, illetve 43/28
gólok hétméteresből: 2/2, illetve 2/3
kiállítások: 4, illetve 2 perc

Vége az első félidőnek

Nagyon jól kezdett a magyar csapat, 6-2-re is vezetett, aztán védekezést váltott a francia válogatott, és egyre több lett a magyar hiba, így 30 perc után három góllal vezet a házigazda.

12-15

A francia jobbszélső, Granier lőtt a jobb felsőbe, majd eladtunk egy labdát, és ezt Nze Minko használta ki.

12-13

Füzi-Tóvizi szerzett labdát, majd a lerohanást Papp fejezte be góllal.

11-13

A csereként beállt Papp góllal mutatkozott be, majd Szöllősi-Schatzl lehetetlen szögből vágta be a labdát.

9-13

Bouktit kapott labdát a védőink között, ki is használta. Kapuscsere nálunk, Janurik érkezett.

9-12

Horacek verte át Böde-Bírót, aki jobbra várta a lövést. A győri Nze Minko is betalált, három oda.

9-10

Nocand nagy erejű lövésébe Böde-Bíró csak beleérni tudott, kettővel mennek már. Már csak eggyel, Győri-Lukács pattintotta be a szélről.

8-9

Nagyon megszaporodtak a magyar technikai hibák, most épp Klujber hagyta el a labdát, de szerencsére a franciák is elizgultak egy támadást. Simon lőtt ütemtelenül, de elhúzott a labda a bal sarok mellett.

8-9

Egy belemenés után indulhattak a franciák, Kanor rohant végig a labdával, és már a franciák vezetnek. Golovin időt kért.

8-8

Kuczora csodásan mentett meg egy labdát, majd jól vette észre Győri-Lukácsot, aki üresen maradt, és ki is használta a ziccert. Grandveau betörésből szerzett, majd ő egyenlített egy labdaszerzés után.

7-6

Kuczora törte meg a jeget, kellett ez már! A következő támadásnál is ő lőtt, de ezúttal nem találta el a kaput. Nocandy viszont pontosan célzott.

6-5

Szöllősi-Schatzl a bal szélről próbálkozott, de a kapufa besegített a franciáknak. Foppa ezúttal össze tudta szedni a labdát, gólt is lőtt, 6-5 az állás.

6-4

Először védett a francia kapus, Glauser derekában akadt el Győri-Lukács lövése. Klujber kapkodott el egy lövést az emberhátrányunk végén, aztán Foppa hibája után visszakaptuk a labdát.

6-4

A beállós Foppa két emberrel a nyakán lőtte a harmadik francia gólt. Itt az első magyar kiállítás: Füzi-Tóvizit büntették, amiért nem hagyta elvégezni a szabaddobást. Nocandy hozta közelebb a franciákat.

6-2

Győri-Lukács éles szögből is elvállalta, gól lett a jutalma!

5-2

A második francia gólt is Horacek szerezte átlövésből, aztán Vámos bonyolódott bele egy cselbe, de ezúttal Klujber szerezte vissza a labdát. Bravó!

5-1

Kapus nélkül támadtak a franciák, de a labda most sem jutott el a beállóshoz. Kuczora keze nagyon sül, óriási gólt vágott a jobb felsőbe. 5-1!

4-1

Újabb francia hiba után indult a magyar támadás, Vámos betört, leszedték csúnyán a levegőből, Foppát ki is küldték két percre. Kuczora második góljával 4-1 ide.

3-1

Klujber bombázott a léc fölé a második támadásunknál, majd Kuczora halászta le a labdát a levegőből, megállítva a franciák akcióját. Kuczora aztán támadásban is villant, 2-1 ide. Vámos is bátran beleállt, 3-1.