Élő Hírek

Jól kezdett, ám végül csak megszorítani tudta a címvédőt a női kéziválogatott

Varga Jennifer / 24.hu
Vereséggel kezdte a párizsi olimpiát a magyar női kézilabda-válogatott, amely ugyan a meccs korai szakaszában szinte hibátlanul támadott, de végül a franciák egy nagyon jó tíz perccel fordítani tudtak, Golovin Vlagyimir csapata pedig onnantól csak szaladt az eredmény után. Franciaország 31-28-ra győzött.

Létezik annál nehezebb kezdés egy olimpián, minthogy a címvédő, aktuális világbajnok és házigazda ellen lép pályára egy válogatott? Magyarországnak a sorsolás rögtön Franciaországot sodorta az útjába, ugyanakkor Golovin Vlagyimir csapata egyáltalán nem volt megilletődött.

A magyar csapat ugyanis rendesen bekezdett a meccsen, az első hét lövéséből hatot is gólra váltott, miközben a védekezése is rendben volt, a visszarendeződések során háromszor is sikerült labdát szerezni. 5-1 és 6-2 is volt az állás ide, de a harmadik francia gólt követően Kuczora eladta a labdát, Füzi-Tóvizit pedig kiállították. Az emberelőnyük során egy gólt faragtak a hátrányukból a hazaiak, majd már egyenlő létszámnál jöttek fel 6-5-re. Bár ekkor még jött egy gól Kuczorától, a franciák lendületbe kerültek, a 18. percben már döntetlen volt, amikor Grandveau lőtte ki a felső sarkot. Egy belemenés utáni leindításból Kanor a franciáknak szerzett vezetést, ekkor kért időt Golovin.

A franciák tíz perc alatt egy 7-2-es rohanást produkáltak, amivel 13-9-re fordítottak, le is cserélték Böde-Bírót, akinek egy lövést sem sikerült védenie.

A gödörből aztán Papp gólja rángatta ki a csapatot, majd egy Szöllősi-Schatzlra kijátszott figura ért gólt, és ugyan az ellenfél is időt kért, egy labdaszerzés után feljöttünk egy gólra. Ezután azonban megint jött egy megtorpanás, Franciaország így 15-12-es előnyből várhatta a folytatást. A két kapusunk nulla védéssel zárta az első félidőt.

Vámos Petra góljával indult a második félidő, de még úgy is őrizte stabilan a vezetését Franciaország, hogy Januriknak már volt két védése (az első magyar bravúrig a 35. percig kellett várni) és egyszer a kapufa is kisegítette – csakhogy közben Klujber hetest hibázott. Janurik harmadik védése után Klujber betörésből már eredményes tudott lenni, ezzel feljött két gólra a magyar válogatott.

A 41. percben Lassource dobta fejbe a magyar kapust, amiért két percre kiállították. Füzi-Tóvizi egyből gólt szerzett a fórunkból, ekkor már csak 19-18-ra vezetett Franciaország. Az egyenlítés azonban megint nem jött össze, pillanatok alatt visszaállt a háromgólos különbség. Klujber ráadásul eladta a labdát, de a leindításba belehibázott a francia csapat, erre két újabb magyar találat volt a válasz – a második hetesből esett, amihez ezúttal Kuczora állt oda.

Kanor ismét látványos gólt szerzett, majd Sako védett elvetődve egy megpattanó lövést, és miközben a franciák időt kértek, a közönség hangulatba jött, és hullámzott a lelátó. Az időkérés után két-két góllal folytatódott a mérkőzés, a fesztiválhangulatban is végig próbált tapadni ellenfelére Magyarország.

Az utolsó öt percben a franciák 28-25-ös vezetésével vágtak neki a csapatok. A hajrá Nze Minko perceit hozta, a Győr klasszisa dobott két fontos gólt és szerzett egy labdát. Amikor Kanor az 59. perc elején négyre növelte a különbséget, akkor eldőlt a meccs. A franciák végül 31-28-ra nyerték meg a mérkőzést.

A magyar válogatott legeredményesebb játékosa a tíz lövésből nyolc gólt szerző Kuczora Csenge volt (két hetest is értékesített), Győri-Lukács Viktória is hatszor talált be. Böde-Bíró Blankát 13-szor tesztelték, nem tudott védeni, a helyére érkező Janurik Kinga 22 lövésből hárított négyet.

A franciáknál Nze Minko hat góllal zárt, de rendesen megosztoztak a találatokon a játékosok, tizenegyen vették be a magyar kaput. Sakónak négy, Glasernek három védése volt.

A meccs összefoglalója:

Olimpiai kézilabdatorna, nők, B csoport, 1. forduló:

Magyarország – Franciaország 28-31 (12-15)
Párizs, Dél-párizsi 6-os Aréna
v: García, Paolantoni (argentinok)
Magyarország: Böde-Bíró – Szöllősi-Schatzl 2, Vámos 2, Füzi-Tóvizi 1, Papp 2, Klujber 4, Győri-Lukács 6. Cserék: Kuczora 8, Bordás, Simon 2, Debreczeni-Klivinyi, Janurik, Márton 1.
A francia csapat gólszerzői: Nze-Minko 6, Foppa 5, Kanor 4, Horacek 4, Nocandy 3, Toublanc 2, Flippes 2, Grandveau 2, Lassource 1, Granier 1, Bouktit 1.
lövések/gólok: 41/31, illetve 43/28
gólok hétméteresből: 2/2, illetve 2/3
kiállítások: 4, illetve 2 perc

Vége!

Francia örömtánc, 31-28-ra győzött a címvédő a magyar válogatott ellen.

28-31

Kanor fogadta meg edzője tanácsát, és gyors gólt lőtt az időkérés után. Kuczora hetesből szépített.

27-30

Klujber lövése becsorgott valahogy, de jött a szokásos Nze Minko-szóló, amivel nem tudunk mit kezdeni. Kettő perccel a vége előtt időt kért a francia kapitány.

26-29

Kuczora egy nagy csellel ágyazott meg a góljának, majd Janurik hiába védett, mert hetest ítéltek a bírók. Toublanc ezt is belőtte.

25-28

Simon gólja után Nze Minko megint átkígyózott simán a védelmünkön.

24-27

Győri-Lukács korrigálta az előző hibáját, majd Füzi-Tóvizi szabálytalansága miatt kaptak hetest a franciák. Toublanc belőtte, megint három oda.

23-26

Márton Gréta a kapus szeme közé vágta a labdát a szélről, de nem tudtunk egy gólra visszajönni, mert Győri-Lukács a kapufát találta el, majd Lassource növelte háromra a franciák előnyét.

22-25

Sako jó csere volt, fontos védéseket mutatott be, és ebből most indult is a francia lerohanás, amit Nze Minko fejezett be góllal. Klujber szép lövésből szépített, de Nze Minko kés a vajban ment végig a védelmünkön.

21-23

A franciák széthúzták a védekezésünket, Kanor maradt üresen, be is vágta a labdát. Ezúttal nem tudtunk közelebb jönni, Foppa blokkolta Simon próbálkozását. A franciák időt kértek tíz perccel a vége előtt.

21-22

Kanor bombájára Győri-Lukács válaszolt egy látványos ejtéssel.

20-21

Simon szép villanás után faragott a hátrányból. A franciák elszórták a labdát, majd a mi támadásunknál Kuczorát darálták be. A hetest Kuczora dobta be.

18-21

Foppa újabb helyzetet használt ki, majd Márton a szélről a kapust találta el. Három oda megint.

18-20

Foppára jött ki a figura, be is dobta. Klujber bombáját ezúttal a francia blokk hatástalanította.

18-19

Füzi-Tóvizi a beállós posztjáról hozott minket közelebb, egy oda már csak.

17-19

Lassource labdája találta telibe Janurik fejét. Két percre kiküldték a franciát, Janurikot pedig ápolni kellett.

16-18

Janurik újabb védése után Klujber duplázott, kettő a hátrány.

15-18

Kuczora talpról lőtt szép gólt. Horacek passzívnál vállalta el a lövést, ami bement Janurik lábai között. Klujber kis pihenő után góllal tért vissza.

13-17

Vámos gyönyörű indulócsellel vert át egy védőt, majd ziccerben az idő előtt elmozduló Sakót találta el. Aztán a következő támadásunknál Vámos szórta el a labdát, szerencsére a franciák is belehibáztak.

13-17

Janurik révén végre volt védés a magyar oldalon, de Foppa kíméletlenül bevágta a kipattanót. Aztán Janurik védett ismét, na!

13-16

Vámos passza után Márton emelkedett, de szabálytalankodtak vele szemben. A hetest Klujber kihagyta.

13-16

Flippes ment végig a magyar fal előtt, és góllal zárta le a támadást. Aztán Győri-Lukácsot ütötték meg, de nem fújtak az argentin sporik. Flippes megint megcsinált magának egy ziccert, de ezt kihagyta.

13-15

Kapuscsere a franciáknál, a Győr játékosa, Sako érkezett. Vámos gyorsan felavatta.